Eesti Vabariik 98

Head Eesti Vabariigi aastapäeva!

Homme on jälle see päev, mil heisatakse riigilipud pidulikumalt, sest meil on Eesti vabariigi aastapäev. Paljudel teie hulgast on kindlasti oma koduski pidulik lipu heiskamine koidikul, mitmed tulevad valla keskväljakule seda tegema, olete koos kodustega ja sugulastega natuke pidulikumalt.

Tihtigi võtame seda kõike iseenesestmõistetavalt, kuidagi nii on ja nii peabki olema.

"Praegusel hetkel on iseseisvus ja vabadus meie kõigi jaoks kõige olulisem," rääkis Julia Laffranque presidendi pidulikul vastuvõtul, kes ei taha näha ülemaailmaset ükskõiksust, millele viitas ka oma kõnes Paavst Franciscus, kes käis Strasbourgis Euroopa Nõukogus ja Euroopa Parlamendis külas. "Kindlasti Eesti oma haridusega saaks aidata kaasa sellele, et maailmas seda ükskõiksust vähem oleks," rääkis Laffranque. Kuigi tal on hea meel näha, et Eestil läheb hästi, on ta Eesti pärast väga mures, eriti just praegusel ajal.

Ta lisas, et iga kord kui ta Eestisse tuleb, õpib ta palju uusi sõnu. "Ma õpin ise ka palju uusi sõnu nagu näiteks kärgperekond või enekas, millest mul enne ei olnud õrna aimugi," tunnistas ta.

Meie riik on palju edasi arenenud ja palju on veel teha. Mida siis teie saate oma riigi heaks teha – saate hästi töötada. Õpilase töö on õppimine. Praegu räägitakse järjest rohkem sellestki, et meie riigis ei jätku enam töökäsi, et me peame uksed lahti tegema võõrtööjõule, kuna muidu jääme hätta. Seega ootab teid põnev elu, sest saate tulevikus ennast mitmeski valdkonnas proovile panna.

"Lood nii vabaduse kui armastusega on päris ühtemoodi. Kui me inimsuhetes tekkinud sooje tundeid ei hoia ja unarusse jätame, siis kipub tuli kustuma ja sära kaduma. Kuni ongi läinud ja otsa saanud. Sama on lugu vabadusega. Ka vabadust on vaja uuesti luua ja kaitsta. Tema eest võidelda, kui vaja! Kätest kinni hoida, lihtsalt hoolida," rääkis Eiki Nestor, kes tõdes, et loomu poolest on inimesel kaks soovi – olla vaba ja seejuures armastatud.

"Loogem siis kõik koos Eesti vabadust ikka, jälle ja uuesti. Ja seda mitte ainult hümni lauldes või lippe lehvitades, vaid ka oma igapäevaste tööde ja tegemistega. Järeltuleva põlve eest hoolitsedes ja eelkäiatele tänusõnu öeldes. Sest tulevikku meil ilma vabaduseta olla ei saa," lisas ta.

Mida meie ise saame teha parema elu ja oma vabaduse kaitseks: saame hästi töötada, õppida, üksteist hoida ja hoolida. Meil on oma väikses koolis palju tublisid õpilasi: ainult viitele on õppinud eelmised 2 õppeveerandit Krete Rutov, Getter-Liis Petrova, Grete –Marleen Tarmu, Paula Peegel, Robin Saarniit, Keidi Fomotskin. Kes palju teeb, see ka palju jõuab - meie õpilasfirma õpilased on olnud ka sellel õppeaastal jätkuvalt aktiivsed, osaletud on laatadel ja abistatud ürituste läbiviimisel, sportlased käisid tublilt kooli esindamas ning meie Robin Saarniit oli tubli ajaloo olümpiaadil, jagades 2. -3. kohta Võru maakonnas. Meil on palju 4-5 õppijaid, tublisid muusikakooli õpilasi – kuigi oleme väike kool, on tegusaid õpilasi palju.

Kuid ka tilk tõrva rikub meepoti  - ikka on neid, kelle suust kuuleme inetuid sõnu nii kaaslastele kui õpetajatele ütlemas, arenguruumi on nii õppimisse suhtumise kui ka käitumise osas oi kui palju. See on ,mida meie õpilased saavad ära teha oma riigi heaks- olla tublid ja väärikad õpilased ja oma pere liikmed.

Nautige homset päeva, käige looduses või külas ja tähistage seda kaunist päeva endale meeldivalt ja kasulikult!

Head Eesti Vabariigi aastapäeva kõikidele!

Sirje Pihelgas

Foto allikas: siit!