„Need uued päkapikujutud“

Detsembrikuu reeded olid veidi teistsugused kui tavalised koolipäevad. Igal reedel pärast esimest koolitundi koguneti kauni jõulupuu juurde, et kuulata uuemaid päkapikulugusid.

Seekord olid ettelugejateks need, kelle ilmekat lugemisoskust võib teistele vaid eeskujuks seada. Loeti sellest, kuidas kõige laisemast päkapikust sai just tänu raamatutarkustele üpris tubli päkapikk, ning sellestki, missugused näevad välja jõulud Aafrikas koos kilpkonnjõuluvanaga. Üks lustakas lugu jutustas sekeldustest, mis võivad juhtuda  kodudes, kus elavad nutikad lapsed, kes  päkapikku kindlasti oma silmaga näha soovivad.

Iga õpilane võis oma ettelugemise soovist teada anda. Lõpuks kogunes päris suur seltskond õpilasi, kelle vahel tuli jutud isegi osadeks jagada. Need, kes seekord oma heas lugemisoskuses veel päris kindlad polnud, said end võrrelda kooli parematega. Isegi õpetajad kuulsid täiskasvanutele mõeldud  Andrus Kivirähu kirjutatud päkapikujuttu, nii nõudlikule publikule esinemise sai usaldada ainult lõpuklassi õpilastele.

Meeleolukad lood mahtusid just täpselt vahetunni sisse. Kompvek põses, oli meeldiv nii õpilastel kui ka õpetajatel minna  järgmisse aine tundi. Palju tänu emakeeleõpetajatele Helve Kukele ja  Ilme Orule, kes  aitasid noorematel lugejatel etteloetavaid jutte lihvida ning esinemisküpseks vormida. Väärtustades kaunist keelekasutust toetame emakeelt kui rahvuskultuuri tähtsaimat osa.

Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Liina Palgi