Õppereis

Misso Kooli õpilased ja õpetajad käisid teisipäeval, 6. jaanuaril 2015 Võhma küünlavabrikus ja Olustveres Orioni tähetornis.

Võhma küünlavabrikus räägiti tehase ajaloost ning tutvustati küünalde valmimise protsessi. Peale huvitavat ekskursiooni vabrikus said kõik soovijad proovida küünalde valmistamist ning enda tehtud küünla sai igaüks endale koju kaasa.

Olustevere Orioni tähetornis räägiti õpetajatele ja õpilastele torni loomis- ja saamislugu. Lisaks näidati külalistele erinevaid füüsikakatseid, katsed olid nii loodusjõudude, magnetite kui ka liikumiste kohta. Samuti said kõik katsetada, kas ikka saab jalgrattaga vändates luua valgust, soojust või tekitada tuult. Veel näidati külalistele kuidas liiguvad üksteise suhtes Maa ja Päike. Kahjuks ei õnnestunud seekord õpetajatel ja õpilastel vaadata läbi teleskoobi kuud, planeete ja udukogusid, kuna ilm ei soosinud seda.