Vastlad

Vastlapäev on liikuv püha. Tänavu tähistasime seda veebruarikuu viimasel päeval.  Rahvatarkus ütleb:  „On vastlapäeval sula, tuleb lühike kevad.

Rahvakalendris on selle päeva olulisim tegevus liulaskmine, sest arvati, et pikk liug tagab pika lina kasvu. Kuna õues oleks saanud sõita vaid veesuuskadega, juhtisid õpetajad Märt ja Madis lõbusaid võistlusi saalis. Meeskondadesse haarati peaaegu kogu koolipere, nii jäi pealtvaatajaid väheks, sada enam ergutasid üksteist meeskonnakaaslased.

Vastlapäeval peab liugu laskma, kui pole muid võimalusi, ajavad ka pabersuusad asja ära, oli lõbus mõõduvõtt, kuigi perepoegade linakasv jäi lühikeseks.

Hoogne ja haarav on alati kotijooks, isegi nii hoogne, et mõned hüppasid kotist välja.

Rõõmsat elevust pakkus ka kollase tennisepalli kui päikese püüdmine ja peitmine ning kandmine.

Sportlikule vastlavõistlusele järgnes traditsiooniline maitsev hernesupp ja vastlakukkel.

Oli tore vaheldus tavapärasele õppepäevale.

Õpetaja Heli Kukk

Vaata rohkem pilte siit!