Jõulukohvik Misso Koolis

Idee jõulukohvik avada tekkis Misso kooli õpilaste ja õpetajate seas juba tükk aega enne jõule. Ka ruumgi oli kohvikuks juba olemas – selleks oli vabaks jäänud klassiruum, mis leiti asukohana täiesti sobiv olevat. Ja kohviku pidajateks on kõigi klasside õpilased järgemööda varem kokku lepitud graafiku kohaselt.

Kohvikusse on külastajateks oodatud ennekõike muidugi kaasõpilased ja kindlasti ka õpetajaid ning kogu kooli personal. Samuti loodavad ja ootavad noored kohvikupidajad, et nende juurest astuksid läbi   ka meie  kooli külalised ja Misso valla elanikudki. Iga uus külastaja tooks killukese rõõmu meie rutiinselt töökasse õppepäeva. Kuid siiski tuleks arvestada, et kohvik on avatud vaid ühel päeval nädalas ning ainult vahetundide ajal.

Kohvikus püüame pakkuda võimalikult mitmekesist ning laialdase sortimendiga söögipoolist. Siin saab maiustada imemaitsvate magusate  ja  ka soolaste saiakestega ning veel saab osta vahvleid, komme ja piparkooke. Loomulikult ei puudu letilt ka kodumaised õunad. Meilt saab veel osta väga head teed ja kohvi, samuti jogurteid, erinevaid jooke ning lisaks veel mitmesuguseid aedvilju.

Loomulikult on kohvikus hinnad külastajatele väga soodsad.  Saadud vähese tulu aga, mis müügist laekub,  otsustasid õpilased  kulutada lauamängude ostmiseks, et nende mängimisega argipäevase õppetöö vahele  jäävat vaba aega sisustada.

Juba peame plaane ka tulevikuks. Kavatseme teha mõningaid muudatusi meie menüüs ja seda just  õpilaste toidueelistustest ja soovidest lähtuvalt. Selleks aga, et täpsemalt teada saada, mida me kohvikus pakume, ei jää muud üle kui meid külastada ja samas ka oma soovidest teada anda. Sest kui teenindajate ja teenindatavate vahel kõik sujub, on praeguseks olemas kindel soov  kohvikupidamist ka järgmisel aastal  jätkata.

Kuna tegeleda tuleb nii kauba kohvikusse organiseerimise kui ka müügiga, siis selle käigus areneb kindlasti ka meie õpilaste omavaheline koostöö, suhtlemisjulgus ja -oskus. Meie jaoks ongi kohvik ettevõtmine, mille abil omandatakse uusi teadmisi ja tutvutakse ärimaailma erinevate töölõikudega.

Üritades ja katsetades saame uusi vajalikke kogemusi, mis on omakorda õppimise aluseks. Uus üritus aga saab meile eeldatavasti andma selliseid teadmisi, mida tavaline koolitund kunagi ei pakuks. Samas tekib aga võimalusi katsetada ka praktikas tarkusi, mida kool seni on kasvandikele pakkunud.

Soovime siis edu meie kooli õpetajate ja õpilaste ühisele algatusele!

Madis Elismäe

huvijuht