Loovuspäev tõi kooliellu särtsu

Misso koolipere korraldas 3.veerandi viimasel koolipäeval loovuspäeva. Selle juhatas sisse õpilasfirma Kuldne Kolmik mitme aasta tööd kokku võttev esitlus.  Kuna 14. märtsil oli emakeelepäev ning 27. märtsil on tulemas kohe rahvusvaheline teatripäev, siis võtmeteemaks kujunes kirjandus ning paikkondlik kultuur. Tavaeluga sarnaselt olid kaasatud nii ajalugu, kunst kui ka käsitöö.

Päeva tuumaks oli majasisene orienteerumismäng, kus vihjete põhjal tuli leida loovtegevuste toimumiskohad. Avatud olid kultuuriajaloo - lauamängutuba, persoonipostrite ja sümbolite tuba ning draamasaal. Igas võistkonnas oli õpilasi kõigist klassidest, sest ülesanded hõlmasid erinevate vanuserühmade õppekavasid. Igaüks sai anda oma panuse. Kõigis töötubades oli aega veidi üle poole tunni. Päeva lõpuks kinnistusid kultuuriloolised tedmised, valmisid tundides õpitu põhjal persoonipostrid kirjanike kohta ning dramatiseeriti, lavastati, kostümeeriti ja etendati A. H. Tammsaare muinasjutulaadne miniatuur "Armastus". Kõige tublimaks osutus Sinine võiskond Andrese juhtimisel.

Lõbusaid meloodiaid ja kauneid laule esitasid päeva lõpuks Vastseliina muusikakooli õpilased, õpetajad ning ansambel JÄÄ, kus mängib ja laulab ka meie kooli õpilane Claudia.

Kas oli süüdi kevad või miski muu, kuid päeva sisu võiks võtta kokku sõnaga - armastus, olgu siis tegemist armastusega kauni emakeele ( K. J. Peterson), isamaa (L. Koidula),  elutarkuse (A. H. Tammsaare),  elurõõmu (M. Under) või muusika (muusikakooli õpilased ja õpetajad) vastu.

Kooli kokad väärtustasid emakeelepäeva teemaüritust kringli ning piduliku lõunalauaga.

Palju tänu kõigile, kes aitasid särtsakat koolipäeva läbi viia.

Liina Palgi

eesti keele ja kirjanduse õpetaja

Rohkem pilte vaata Misso Kooli Facebook'ist ja galeriist!