Karep Rutov

KAREP RUTOV pälvis baritoni erialal kõrge tunnustuse!

21. veebruaril toimus Võru Muusikakoolis muusikakoolidevahelise konkursi “Parim noor instrumentalist 2017” Lõuna-Eesti piirkonna puhkpilliõpilaste voor. Vastseliina Muusikakoolist osales KAREP RUTOV baritonil ja saavutas konkrsil I koha, punktisumma 23,7 (maksimum punktisumma 25,0). 

 

Kokku osales Võru Muusikakoolis toimunud puhkpillikonkursil 11 erinevate vaskpillide mängijat ja  välja anti ainult üks I koht, mis omistati Karepile. See tagas Karepile pääsu 25. märtsil Tallinnas toimunud Eesti Muusikakoolide Liidu vaskpillide konkursile "Parim noor instrumentalist 2017". Karepi esitus oli ka Tallinnas väljapaistev ja ta saavutas taas I koha, punktisummaks 23,6667. Noore baritonimängija õpetaja on Urmas Himma, kes on Vanemuise teatri orkestri metsasarvemängija ja üks parimaid metsasarvepedagooge. Karepi kontsertmeister on Inga Schmidt.

Karep Rutov esineb pühapäeval, 2. aprillil Tartu Ülikooli aulas Eesti Muusikakoolide Liidu konkursi pidulikul lõppkontserdil „Parim noor instrumentalist 2017“.

Soovime palju õnne ja edu Karepile! Täname õpetaja Urmast ja kontsertmeistrit Ingat! Suured tänud Karepi vanematele Rene ja Kadri Rutovile! Eriline tänu ja tunnustus isa Renele, kes õpib ka ise Vastseliina Muusikakoolis tuubat ja harjutab koos pojaga puhkpillimängu!

Viivika Kooser

Vastseliina Muusikakooli direktor

Vastlad

Vastlapäev on liikuv püha. Tänavu tähistasime seda veebruarikuu viimasel päeval.  Rahvatarkus ütleb:  „On vastlapäeval sula, tuleb lühike kevad.

Rahvakalendris on selle päeva olulisim tegevus liulaskmine, sest arvati, et pikk liug tagab pika lina kasvu. Kuna õues oleks saanud sõita vaid veesuuskadega, juhtisid õpetajad Märt ja Madis lõbusaid võistlusi saalis. Meeskondadesse haarati peaaegu kogu koolipere, nii jäi pealtvaatajaid väheks, sada enam ergutasid üksteist meeskonnakaaslased.

Vastlapäeval peab liugu laskma, kui pole muid võimalusi, ajavad ka pabersuusad asja ära, oli lõbus mõõduvõtt, kuigi perepoegade linakasv jäi lühikeseks.

Hoogne ja haarav on alati kotijooks, isegi nii hoogne, et mõned hüppasid kotist välja.

Rõõmsat elevust pakkus ka kollase tennisepalli kui päikese püüdmine ja peitmine ning kandmine.

Sportlikule vastlavõistlusele järgnes traditsiooniline maitsev hernesupp ja vastlakukkel.

Oli tore vaheldus tavapärasele õppepäevale.

 

Õpetaja Heli Kukk

 

Vaata rohkem pilte siit!

Eesti Vabariik 99

Vabariigi aastapäev on alati eriline päev, on pidulikkust ja  tehakse kokkuvõtteid. Me tunneme uhkust oma riigi üle. Meie riik on vaba ja meie oleme vabad. Me ei soovi aga olla lihtsalt vaba rahvas, vaid ka tark rahvas. 
Tarkus ei tule teatavasti iseenesest. Seda tuleb anda, jagada ja õpetada. Meil on kohustuslik haridustase põhikool, aga Euroopa Liidu riigid on kokku leppinud, et keskharidus on tase, mille mitteomandamisel loetakse haridustee liiga vara katkenuks.

Me ei ole enam üksi, oleme NATO liikmed, kuid NATO aitab vaid neid, kes seisavad iseenda eest.Olete võib-olla kuulnud, et NATO on suur sõjaline organisatsioon, kus riigid aitavad üksteist sõjaliselt – mitte ainult meid ei aidata, vaid ka meil on ülesanne aidata teisi riike ja rahvaid. Nii nagu sõpra tuntakse hädas nii õpime ka oma turvalist keskkonda kõrgemalt hindama siis, kui maailmas ajad ärevaks muutuvad.

Kuid tänane tähtpäev sunnib meid ka tulevikule mõtlema. Meil on üldjoontes hästi läinud, kuid me ei tohiks muutuda enesega liiga rahuolevateks ega passiivseteks, mõeldes, et kõik mis on viimase kahekümne aasta jooksul saavutatud, on pöördumatu ja iseenesest mõistetav. Nii nagu minevikus, võivad ka tulevikus juhtuda halvad asjad, mis võivad panna meie väikese riigi proovile.  Ma pean silmas seda, et ajalugu ei ole lõppenud ja et ootamatuid, võimatutena tunduvaid asju juhtub kogu aeg ja kõikjal maailmas. Ükski riik – isegi maailma ainuke ülivõim Ameerika Ühendriigid – ei suuda kõiki sündmusi ette näha ega igaks juhtumiks valmistuda.

Kuid Eesti riik vajab siinjuures haritud ja tarku kodanikke. Tänapäev nõuab, et  oleksime üheaegselt nii iidne kui uudne, õpihimuline ja enesesse uskuv. Lisaks erinevatele kogukondadele, kodanikuühendustele ja institutsioonidele, pööratakse erilist tähelepanu lastele ja noortele. Meie riigis hinnatakse töökust, abivalmidust, hoolikust ja hoolivust.      Me astume Eesti Vabariigi 100 juubeliaastasse. Eesti Vabariigi 100 aasta juubel ei ole kokku pressitud ühte kalendriaastasse, vaid laseb rahulikult kõikidel tähtpäevadel loomuldasa oma sajanda sünnipäevani jõuda.

Oleme oma riigi üle uhked ning õnnelikud.

Ning sõbrad rõõmustavad koos meiega.

Head Eesti Vabariigi aastapäeva kõikidele!

 

Sirje Pihelgas, direktor

/Eesti Vabariigi 99. aastapäeva aktuse kõne/

Võrumaa X oskusainete päev

Misso Kooli 6. klassi õpilased osalesid 9. veebruaril Vastseliina Gümnaasiumis juba kümnendat korda toimunud oskusainete päeval. Üritus hõlmas käsitööd ja kunsti- ning tehnoloogiaõpetust. Ürituse käigus said õpilased panna proovile nendes ainetes omandatud teadmised ning suhelda eakaaslastega teistest Võrumaa koolidest. Suurema osa ajast tegelesid noored õpitubades, kus õpiti uut ja huvitavat: meisterdati kingikotte, tehti kasutatud plastikust ripatseid, pandi kokku töötav LED-valgusti ning tehti klaasitööd. Aeg möödus kiiresti ning lisaks kaasa saadud headele emotsioonidele ja praktilistele ise tehtud asjadele jäädi ootama järgmist toredat ettevõtmist!

Õpetaja Bianka

Jõulukohvik Misso Koolis

Idee jõulukohvik avada tekkis Misso kooli õpilaste ja õpetajate seas juba tükk aega enne jõule. Ka ruumgi oli kohvikuks juba olemas – selleks oli vabaks jäänud klassiruum, mis leiti asukohana täiesti sobiv olevat. Ja kohviku pidajateks on kõigi klasside õpilased järgemööda varem kokku lepitud graafiku kohaselt.

Kohvikusse on külastajateks oodatud ennekõike muidugi kaasõpilased ja kindlasti ka õpetajaid ning kogu kooli personal. Samuti loodavad ja ootavad noored kohvikupidajad, et nende juurest astuksid läbi   ka meie  kooli külalised ja Misso valla elanikudki. Iga uus külastaja tooks killukese rõõmu meie rutiinselt töökasse õppepäeva. Kuid siiski tuleks arvestada, et kohvik on avatud vaid ühel päeval nädalas ning ainult vahetundide ajal.

Kohvikus püüame pakkuda võimalikult mitmekesist ning laialdase sortimendiga söögipoolist. Siin saab maiustada imemaitsvate magusate  ja  ka soolaste saiakestega ning veel saab osta vahvleid, komme ja piparkooke. Loomulikult ei puudu letilt ka kodumaised õunad. Meilt saab veel osta väga head teed ja kohvi, samuti jogurteid, erinevaid jooke ning lisaks veel mitmesuguseid aedvilju.  

Loomulikult on kohvikus hinnad külastajatele väga soodsad.  Saadud vähese tulu aga, mis müügist laekub,  otsustasid õpilased  kulutada lauamängude ostmiseks, et nende mängimisega argipäevase õppetöö vahele  jäävat vaba aega sisustada.

Juba peame plaane ka tulevikuks. Kavatseme teha mõningaid muudatusi meie menüüs ja seda just  õpilaste toidueelistustest ja soovidest lähtuvalt. Selleks aga, et täpsemalt teada saada, mida me kohvikus pakume, ei jää muud üle kui meid külastada ja samas ka oma soovidest teada anda. Sest kui teenindajate ja teenindatavate vahel kõik sujub, on praeguseks olemas kindel soov  kohvikupidamist ka järgmisel aastal  jätkata.

Kuna tegeleda tuleb nii kauba kohvikusse organiseerimise kui ka müügiga, siis selle käigus areneb kindlasti ka meie õpilaste omavaheline koostöö, suhtlemisjulgus ja -oskus. Meie jaoks ongi kohvik ettevõtmine, mille abil omandatakse uusi teadmisi ja tutvutakse ärimaailma erinevate töölõikudega.

Üritades ja katsetades saame uusi vajalikke kogemusi, mis on omakorda õppimise aluseks. Uus üritus aga saab meile eeldatavasti andma selliseid teadmisi, mida tavaline koolitund kunagi ei pakuks. Samas tekib aga võimalusi katsetada ka praktikas tarkusi, mida kool seni on kasvandikele pakkunud.

Soovime siis edu meie kooli õpetajate ja õpilaste ühisele algatusele!

 

Madis Elismäe

huvijuht

Misso Reklaamipaus

Õpilasfirmade laat Värskas ÜLE PIIRI TURUNDUS. Parimaks teenuseks valiti MF Misso Reklaamipaus, kes tegeleb Misso piirkonna ettevõtete reklaamimisega.

NOVEMBER

Neljapäeval käisid õpilasfirma liikmed ringreisil kohalikes firmades. Külastati Andri – Peedeo talu (valmistatakse kitsepiima tooteid), Tsiistre Teemaja ja Nopri talumeiereid. Firmades tutvuti nende tööde ja tegemistega ning arutati kuidas saaks Misso Kooli minifirma MISSO REKLAAMIPAUS kaasa aidata kohalike firmade reklaamimisel eesolevatel õpilasfirmade laatadel ja ka koostöö tegemise eesmärgil. Lasteaialapsed valmistasid isadepäeva puhul õuna-sokolaadi moosi kokatädide abiga. Purgi aitas kaunistada õpetaja Bianka. Purki ehib isevalmistatud pael. Kolmapäeva õhtul käisid Misso Kooli lapsed Marti jooksmas. Mardisandiks käisid algselt noormehed, kes riietusid tumedatesse rõivastesse, kandsid pahupidi pööratud kasukaid, takkudest valehabemeid, rohmakaid ja muid tundmatuks tegevaid esemeid. Reedel oli esimene tund klassijuhataja tund. Klassijuhatajad tegid I õppeveerandi kokkuvõtte. 9.00 – 10.15 avati Misso valla raamatukogus raamatukogu päevad. Avasõna ütles vallavanem Lembit Sikk. Ettekande uuemast laste-ja noorsookirjandusest tegi õpetaja Heli Kukk. Kell 11 sõitsime Rõugesse. Toimus loodus-ja kultuuriretk Ööbikuorgu. Vastvalminud vaatetorni „Pesapuu“ külastus.Esmaspäeval ja teisipäeval toimusid kooli minifirma töökoosolekud. Teisipäeval käisid lasteaialapsed Vastseliina Rahvamajas vaatamas lasteetendust „Imerohi“. Kolmapäeval oli koolimajas hoolekogu koosolek. Esmaspäeval, 21 novembril oli majas külalisesineja Piia Tammelo LOOLOO disaini ettevõttest. Teisipäeval pidas loengu 8.ja 9.klassi õpilastele karjäärinõustaja Heli Hillep. Ta rääkis lastele kuidas planeerida tuleviku plaane. Neljapäeval käisid 6.klassi õpilased Obinitsas, kus toimus maakondlik aktiivõppepäev. Tegevused toimusid õpitubadena, teeaks „Ajalooliste tegevuste elluäratamine“.

Laupäeval,26.novembril osales meie kooli õpilasfirma MISSO REKLAAMIPAUS Värskas õpilasfirmade laadal.

Esmaspäeval, 28.nov. toimus koolis jõulukohviku avamine.

Huvijuht Madis Elismäe

OKTOOBER

03.-07.oktoobril oli koolis seto kultuuri nädal. Ka kokad ühinesid meiega ning valmistasid meile seto sööke. Esmaspäeval, 03.10 toimus kohtumine Setomaa Ülemsootska Aarne Leimaga. Sootska rääkis seto ajaloost, kultuurist ja paljust muust. Toimus põnev vestlusring. Teisipäeval, 04.10 tegid 9.klassi õpilased õpetajatele õpetajate päeva puhul üllatuse. Loeti luuletusi ja kingiti igale kooli töötajale oma valmistatud karbi. Kolmapäeval, 05.10 käisid lasteaia lapsed Vastseliina rahvamajas vaatamas lasteetendust "Kuidas saada heaks". Neljapäeval, 06.10 toimus ekskursioon Saatse Seto Muuseumi. Kell 17.30 oli kooli saalis lastevanemate üldkoosolek. Reedel, 07.10 tähistasime ÕPETAJATE PÄEVA ja õpetajateks olid vanemate klasside õpilased.

Huvijuht Madis Elismäe

Lehekülg 1 / 7