Õppereis Jääaja Keskusesse

Meie kooli õpilased ja lasteaialapsed käisid KIKI projekti toel 23. jaanuaril õppereisil Jääaja Keskuses. Lasteaialapsed koos 1.klassiga osalesid õppeprogrammis: „Mammutipoiss Äksel tuleb külla“ ja 2-5kl „Eestimaa looduse lugu- jääajajärgne elustiku areng“.

Enne Jääaja Keskusesse jõudmist kostitati meid Äksi motelli kohvikus prae ja pannkookidega. Programmi lõppedes said lapsed veel ise tutvuda keskusega: tunda omal nahal maavärinat, visata Kalevipoja kive, roolida pärisautos, uurida, kuidas tekkisid Suur Munamägi ja Saadjärv ja veel muud põnevat.

Jutukad lapsed oskavad ka vahel nalja visata. Küsimusele, miks just suitsupääsuke on valitud meie rahvuslinnuks, kui tema pesaelanikud majaseinu valgeks määrivad, tuli kiire vastus- …sest Eesti lipuvärvides on ka valget.