Meil käis külas Maanteeamet

30. septembril külastas Misso Kooli lasteaia Krõllide rühma Kerli Leiman Maanteeametist, kes rääkis lastele helkuri ajaloost ning selle vajalikkusest. Koos vaadati erinevaid helkureid ning taskulambi abiga katsetati, milline helkur on hea helkur. Veel arutleti koos, kui kõrgele ja kummale poole peab olema kinmitatud. Lisaks paigutas lõbus Krõlli pere riidehoiu seinale helkurriba, mille järgi on hea mõõta, kui kõrgel helkur täpselt olema peab.

Lisaks arutleti läbi, kuidas ja miks tuleb kasutada turvavööd nii esi- kui tagaistmel. Koolitaja Kerlil oli kaasa võetud väga vahvad autod: ühes autos oli reisija kinnitatud, teises mitte. Autode kokkupõrkel oli võimalik väga illustratiivselt näha, mis juhtub, kui turvavöö jääb kinnitamata...

Praktiliselt proovisid Krõllid rühmaruumis läbi, kuidas tuleb sõiduteed ületada. Vahva liikumismängu jooksul said osad lapsed olla autojuhid ning teised jalakäijad. Koos õpiti, kuhu poole ja miks tuleb esimesena vaadata ning kuidas autojuhti tänada. Põrandale laotati suur ülekäigurada ning kõik lapsed said olla nii autojuhid kui jalakäijad.

Toredat avastamispäeva saatsid lõbusad muinaslood ning iga laps sai kingituseks vahva helkuri ja kleepsud.

Täname Kerlit toreda päeva eest!